depremelazig 1

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından afet bölgesine bir kamyon dolusu yardım malzemesi gönderildi.

Siirt TSO tarafından başlatılan kampanya kapsamında iki günde toplanan bir kamyon dolusu gıda, giyim, battaniye ve ısıtıcıdan oluşan yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Siirt TSO Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçları için çok sayıda gıda ve battaniye toplandığını söyledi.

Çalapkulu, "Geçtiğimiz cuma günü Elazığ Sivrice merkezinde yaşanmış olan depremden dolayı hayatını kaybeden değerli kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı olanlara da en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını temenni ederek dua ediyorum.

Bizde Siirt Ticaret Sanayi Odası olarak Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu'nun talimatlarıyla yardım kampanyası başlattık. Buradaki insanlarımızın yaşamış oldukları acıyı yüreğimizde hissederek bir nebze de olsa o acılara merhem olabilmek adına başlatmış olduğumuz kampanyaya ciddi bir katkı destek yağdı iki günde.

Çalapkulu, “kürdüyle, arabıyla, türküyle, koçeriyle bugün el ele vererek Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremzede kardeşlerimize destek olmak için 1 tır dolusu Yardımların deprem bölgesine gönderileceğini belirten Çalapkulu, " Odamızda toplanan yardımlar kamyona yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Deprem aynı zamanda ilimizde tüm vatandaşlar arasında dayanışmayı sağladığını, Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve gelişmesi için her zaman göreve hazır olduklarını söyleyerek, bu destekten dolayı kıymetli hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Depremin Türkiye gerçeği olduğuna vurgu yapan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Abdülkadir Demirhan, “Ancak birimize yardım etmek ve dayanışmakta bizim diğer en önemli gerçeğimiz. Yaraları birlikte saran, acıları birlikte paylaşan bir ülkeyiz.

Demirhan,"Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak kardeşlerimizin acılarına yardımcı olmak, Bölgeye elektrikli soba, kuru gıda, çocuk bezi, çocuk maması ve hijyen malzemelerinden oluşan bir kamyon yardım malzemesi gönderdik.  Allah bir daha böyle felaketlerle milletimizi karşılaştırmasın" Dedi.

 

 

depremelazig 2

 

depremelazig 3

 

depremelazig 4

 

depremelazig 5

 

depremelazig 6

 

depremelazig 7