İcc Güven kuzu

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının ev sahipliğinde Cumartesi günü Barden Otel’de yapılacak toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri katılacak.

 

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu: “TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyelerini ilimizde en iyi şekilde ağırlayacağız. Yapılacak toplantının ülkemiz ve Siirt’imiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu, ICC'nin aynı zamanda farklı ülkelerden özel sektör temsilcilerini bir çatı altında topladığını, dünyada ticaretin artırılması ve engellerin kaldırılması için referans kurum olduğunu aktardı.

 

Başkan Kuzu: “ICC'nin küresel ağı, 100'den fazla ülkede 6 milyonun üzerindeki müteşebbis, ticaret odaları ve meslek birliklerini kapsıyor. Ülkemizde, TOBB çatısı altında faaliyet gösteren, Türk iş âleminin, uluslararası arenadaki gözü ve kulağı olan ICC Türkiye Milli Komitesinin ilk defa bir ilde yapacağı toplantının ilimizde yapılacağından dolayı TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum”. dedi.

 

Cumartesi günü yapılacak toplantı öncesi TOBB ve ICC Türkiye Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Gürsel Baran, TFF ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Özdemir ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri Vali Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret ettikten sonra TOBB tarafından ilimizde yapılan okulun açılışı gerçekleştirilecek.

depremelazig 1

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından afet bölgesine bir kamyon dolusu yardım malzemesi gönderildi.

Siirt TSO tarafından başlatılan kampanya kapsamında iki günde toplanan bir kamyon dolusu gıda, giyim, battaniye ve ısıtıcıdan oluşan yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Siirt TSO Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçları için çok sayıda gıda ve battaniye toplandığını söyledi.

Çalapkulu, "Geçtiğimiz cuma günü Elazığ Sivrice merkezinde yaşanmış olan depremden dolayı hayatını kaybeden değerli kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı olanlara da en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını temenni ederek dua ediyorum.

Bizde Siirt Ticaret Sanayi Odası olarak Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu'nun talimatlarıyla yardım kampanyası başlattık. Buradaki insanlarımızın yaşamış oldukları acıyı yüreğimizde hissederek bir nebze de olsa o acılara merhem olabilmek adına başlatmış olduğumuz kampanyaya ciddi bir katkı destek yağdı iki günde.

Çalapkulu, “kürdüyle, arabıyla, türküyle, koçeriyle bugün el ele vererek Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremzede kardeşlerimize destek olmak için 1 tır dolusu Yardımların deprem bölgesine gönderileceğini belirten Çalapkulu, " Odamızda toplanan yardımlar kamyona yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Deprem aynı zamanda ilimizde tüm vatandaşlar arasında dayanışmayı sağladığını, Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve gelişmesi için her zaman göreve hazır olduklarını söyleyerek, bu destekten dolayı kıymetli hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Depremin Türkiye gerçeği olduğuna vurgu yapan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Abdülkadir Demirhan, “Ancak birimize yardım etmek ve dayanışmakta bizim diğer en önemli gerçeğimiz. Yaraları birlikte saran, acıları birlikte paylaşan bir ülkeyiz.

Demirhan,"Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak kardeşlerimizin acılarına yardımcı olmak, Bölgeye elektrikli soba, kuru gıda, çocuk bezi, çocuk maması ve hijyen malzemelerinden oluşan bir kamyon yardım malzemesi gönderdik.  Allah bir daha böyle felaketlerle milletimizi karşılaştırmasın" Dedi.

 

 

depremelazig 2

 

depremelazig 3

 

depremelazig 4

 

depremelazig 5

 

depremelazig 6

 

depremelazig 7

GUVENBEY

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”ne ilişkin kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, kamu ile halk arasındaki köprü olan gazetecilerin, toplumu bilgilendiren en önemli unsur olduğunu söyledi.

Başkan Kuzu, "Gazeteciler, ilimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde adil önerileriyle toplum mekanizmasının daha duyarlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı kalarak kamuoyunu bilgilendiren en önemli unsurlardır. Büyük rol üstlenen güzide basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutlar, 2020 yılında sağlıklı ve başarılı bir çalışma hayatı dilerim" dedi.

 

Gazeteciler Günü min

Güven Kuzu Siirt

 

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından ülke genelinde başlayan yardım çağrılarından bir tanesi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’ndan geldi.

 

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu tarafından üyelerine yapılan çağrıda üyelerin depremden zarar görenlere açılan yardım kampanyalara destek  verilmesini istedi.

 

Çağrıda TOBB ve odanın koordinasyonunda bağışlanacak ısıtıcı, kullanılmamış giysi, kuru gıda ve çocuk bezlerinin depremzedelere ulaştırılacağı vurgulandı.

IMG 1766 min

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ( STSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ( STSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, yayınladığı yeni yıl mesajında; “Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha bitirip umut ve beklentilerimizle yeni bir yıla daha giriyoruz. Artık yeni yılın heyecanı içindeyiz. Öncelikle yeni yıl tüm insanlığa sevinç, huzur, barış ve refah getirsin. 

2020 yılında ülkemizin ve güzel kentimiz Siirt’in daha aydınlık, huzurlu, istikrarlı ve ekonomik açıdan refah seviyesi yüksek günlere ulaşması hepimizin ortak temennisi. Bunun içinde durmadan, yorulmadan çalışmalıyız. Bu anlamda ilimizin, sosyal ve ekonomik anlamda gelişimini hızlandırmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ederek halkımızın ve üyelerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretme çabası içerisinde olacağız. 

Odamız yeni yılda da, üye odaklı hizmet anlayışı ile üyelerimizin kendilerini ve mesleklerini geliştirebilmeleri, dış dünyaya açılabilmeleri, rekabet güçlerini artırabilmeleri için tüm imkânlarıyla hizmet vermeye devam edecek. Yeni bir yılı daha birlikte karşılıyor olmaktan duyduğum mutluluğu tüm üyelerimiz ve hemşerilerimizle birlikte paylaşıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 2020 yılının başta tüm insanlığa, ülkemize ve Siirt’imize huzur getirmesini, başarının sürekli olmasını, sevginin hiç eksik olmamasını, birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.