IMG 8259


Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, bu hayırlı gecenin Yaradan’ın affına sığınmak ve bağışlanma niyaz etmek için bir fırsat sunduğunu söyledi. Kuzu mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Kandil geceleri, kültür ve medeniyet ile gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Berat Kandili de diğer kandil gecelerimiz gibi her birimiz için, tefekkür, şükür ve yenilenme gecesidir. Yaradan’ın affına sığınmak ve bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, kırılan kalpleri onarma, dargınlıkları ve küskünlükleri giderme, kin, nefret ve intikam duygularını aşma, Yaradan’ın affına erebilmek için, yaratılanı affetme günüdür. Bu özel gecede tüm halkımızın, vicdani bir muhasebe yaparak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutarak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacağına inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin ve üyelerimizin mübarek Berat Kandilini tebrik ediyor, yüce Allah’tan ülkemizi her türlü afetten muhafaza etmesini diliyorum. Bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını daha da güçlendirmesini, sağlık, mutluluk ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.