8D503085 19FE 41C3 8414 36B737BCC729 1

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanımız Güven Kuzu mesajında; “Bu gece Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV), Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı hikmet yüklü yolculuğu ifade eden Miraç, biz Müslümanlar için ilahî rahmet ve lütuflarla doludur. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan büyük bir ufuk, Allah’ın rahmetine, azametine ve kudretine görkemli bir şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan ciddi ve samimi bir yolculuktur.

Millet olarak manevi değerlerimizin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği, kalplerimizin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu mübarek gün ve gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkândır.

Şanlı tarihi boyunca geçirdiği zor ve acılı günlerden birlik ve dirlik içerisinde kalkabilmeyi başarmış olan milletimiz, bugün de 10 ilimizi derinden etkileyen ve tüm ülkemizi yasa boğan bu büyük felaketin 1’inci yılını anmaktayız. Bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemizdeki ve İslam coğrafyasındaki tüm sıkıntıları ortadan kaldırmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta üyelerimiz ve hemşerilerimiz olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, şehrimizde, ülkemizde ve dünyamızda böylesine acıların bir daha yaşanmamasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.