8D503085 19FE 41C3 8414 36B737BCC729 1

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, Atatürk’ün Siirt’e gelişinin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Siirt’e teşriflerinin 107. yıl dönümünde bir mesaj yayınlayan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Atatürk’e çok şey borçlu olduğumuzu belirtti.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Osmanlı İmparatorluğunun durumunu görerek öncesinden bütün Anadolu’yu adım adım gezdiğini ve bu kapsamda 14 Eylül 1916’da Siirt’e geldiğini belirten Kuzu, “Atatürk’ün ilimize teşriflerinin 107. yıldönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz.

 

Dünyada eşine az rastlanan büyük bir devlet adamı Atatürk’e ne kadar çok şey borçlu olduğumuzu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. O Türkiye Cumhuriyetinin temellerini attığı gibi dünyada birçok ülkeye örnek olmuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Siirtli hemşerilerimin ve üyelerimizin “14 Eylül Şeref Gününü” kutluyorum.