SİİRT TSO BAŞKANI KUZU'DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

d89a38f5 1780 4443 8e29 514efe5ea4ca

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 

Oda Başkanı Güven Kuzu, Nevruz’un birlik beraberlik ve kardeşliğe öncülük ettiğini, aynı geçmişe sahip ve aynı ruhtan var olduklarını hatırlattığını belirterek “Anlamlı Nevruz Bayramını Arap’ı, Kürt’ü, Türk’ü hep birlikte el ele gönül vererek kutlayalım.Bu yıl ki Nevruz Bayramını Siirt’imizde farklı kültürlere sahip olmayı bir zenginlik görerek, sımsıkı kenetlenerek, birbirimizi bağrımıza basarak kutlayacağız ”dedi. Varoluşun ve yeniden dirilişin sembolü olan ve Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan ortak kültür coğrafyasında asırlardır kutlanan Nevruz Bayramının halen büyük bir heyecanla kutlandığını kaydeden Başkan Kuzu, Nevruz’u “Toprağın yeniden var olduğu ve tabiatın bereketlendiği gün” diye özetledi. 

Başkan Kuzu mesajının devamında “Topraktan yaratıldığımıza inanan bir kültür ve inancın mensuplarıyız. Dileğimiz birçok medeniyete beşiklik etmiş Siirt’imizde insani değerlerin yeniden filizlenmesidir ”dedi. 

Başkan Kuzu, mesajının son bölümünde “Bu duygularla başta değerli hemşerilerimizin ve coğrafyamızda müşterek kültür değerlerini paylaştığımız tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramını kutlar, çözüm süreci ile ülkemizde yeşeren huzur ortamının Nevruz Bayramı gibi daima taze olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü