SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU’DAN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, babaların öncelikle çocuklarının mutluluğunu düşündüğünü belirtti.

Kuzu, babalar günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Babalar büyük bir özveri ile çocuklarına ömür boyu maddi-manevi her türlü desteği vererek, bir fedakârlık timsalini oluşturmaktadırlar. Babalar, kendi mutluluklarından önce çocuklarının mutluluğunu düşünen erdemli insanlardır. Sevgisini her zaman üzerimizde hissettiren, dün de bugün de yarın da hep yanımızda olan babalarımızdır.

Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, çocuklarını bir fidan yetiştirir gibi özenle büyüten babalarımız, çocuklarının geleceğe umutla bakan, toplum ve millet sevgisini kazanmış, ailelerine ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları için ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmektedirler.

Çocuklar olarak sadece babalar gününde değil, yılın her gününde onlara saygı ve sevgi gösterebilmeli, sağladıkları imkânları en iyi şekilde değerlendirerek ülkesine, milletine layık evlatlar olabilmeliyiz. Bu babalarımıza verebileceğimiz en büyük hediyedir."dedi.

Kuzu, mesajının son bölümünde ilde bulunan tüccar ve sanayiciler başta olmak üzere tüm babaların babalar gününü kutladı.

BAŞKAN KUZU, KURAN-I KERİM OKUMA YARIŞMASINDA BAŞARI GÖSTEREN RAMAZAN TOPRAK HOCA’YI ÖDÜLLENDİRDİ

6E4B12EA 8066 4063 B340 3D02DD72F347

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, TRT1 Televizyonu’nda yayınlanan “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda gün birincisi olan ve finale kalan Siirt Ensar Cami İmamı Ramazan Toprak Hoca’yı ödüllendirdi.

Ramazan ayında TRT1 kanalında yayınlanan Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Ramazan Toprak Hoca üç jüri üyesinden 100 tam puan alarak gün birincisi olma başarısını göstermişti.

Başkan Kuzu, Ensar Cami İmamı Ramazan Toprak Hoca’yı ziyaret ederek ödüllendirdi.

 

SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU’DAN KADİR GECESİ MESAJI

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, ramazanın manevi arınma ve paylaşarak zenginleşme ayı olduğuna dikkat çekerek, “Ramazan ayının sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı bir gece olarak nitelendirilmiştir. Ramazan ayı içinde bulunan en kıymetli gecedir. Bu gece, tövbelerin kabul edildiği ve günahların bağışlandığı bir gecedir. Bu vesileyle yeryüzünde yaşayan bütün insanların refaha ulaşması, millet olarak kardeşliğimizin hâkim olmasını diliyor; Siirtli hemşerilerimizin, üyelerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kadir Gecesi Kullanılan1

SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU’NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Güven Kuzu Siirt56

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kuzu mesajında, "Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada müreffeh ve huzurlu bir geleceğe ancak güçlü bir ekonomi ve genç eğitimli iş gücümüzle varabilir, sıkıntıları aşabilir ve hak ettiğimiz yere ulaşabiliriz.

Ülkemizde ve dünyada barışın ve ekonomik refahın hâkim olması yolundaki umudumuzun çoğalarak arttığı, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygının sembolü olacak Ramazan Bayramının, ülkemizin aydınlık geleceğine ulaşmayı kendisine şiar edinmiş büyük milletimize, üyelerimize ve tüm İslam âlemine kutlu olmasını, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.” Dedi.

SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU’DAN NİHAT ÖZDEMİR’E TAM DESTEK

Nihat Özdemir Güven Kuzu

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, iki dönemdir Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüten Nihat Özdemir’in Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı adaylığını desteklediklerini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 1 Haziran’da Ankara’da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Özdemir’e destek Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu’dan geldi. 

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu yaptığı açıklamada; İki dönemdir Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nda beraber Nihat Özdemir’le çalışmanın gururunu yaşadığını, 1 Haziran’da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimlerinde odamız Meclis Başkanı Nihat Özdemir’i sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Başkan Kuzu; “TFF Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getireceğine inanıyor, Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu en iyi yönetecek ismin Nihat Özdemir olduğunu düşünüyorum. Federasyon Başkan Adayı olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Nihat Başkanımızın her zaman yanındayız. 1 Haziran’da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimlerinde Meclis Başkanımız Nihat Özdemir’i sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü