SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Gvensiirt 3

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu mesajında “Bu yıl 97. yıldönümünü kutladığımız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın istiklal mücadelesinin kazanılarak ordu ile millet bütünleşmesinin bir göstergesi olduğunu, yüzyıllardır bağımsız yaşayan bir milletin, birlik ve beraberliği önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Milli hafızamızdan asla silinmeyecek bu zaferin kazanılmasında halkın ve askerin  kahramanlığı ile Atatürk'ün önderliği büyük bir etken olmuştur” dedi.

Başkan Kuzu, mesajında bize bu zaferi armağan eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi de şükranla andığını, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladığını belirtti.

SİİRT TSO BAYRAMDA SEVGİ EVLERİNDE BULUNAN ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 2

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası kurban bayramının ikinci gününde Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğüne bağlı sevgi evlerinde bulunan kimsesiz çocukları Andera AVM’ye götürerek, gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

Çocuklar önce Alışveriş merkezinde bulunan sinema bölümünde Aslan Kral filmini izledi.

Filmden sonra çocuklarla öğle yemeği yiyen Siirt Ticaret ve Sanayi odası yetkilileri daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler alarak, çocukların sevinçlerine ortak oldular.

Son olarak öğrenciler oyun bölümünde doyasıya eğlendi.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Abdulkadir Demirhan, "Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak Oda Başkanımız Güven Kuzu’nun öncülüğünde Kurban Bayramında Sevgi evlerinde kalan kimsesiz yavrularımızla bir araya gelerek sinema, oyun alanlarına ve onlara ufakta olsa hediye aldık ve onları mutlu etmenin hazzını hep birlikte yaşadık. Sevgi evlerinde kalan çocuklar hepimizin çocukları, hep birlikte bu çocuklarımıza sahip çıkacağız" şeklinde konuştu.

Sevgi Evleri yetkilileri böyle anlamlı bir günde kendilerini unutmayan başta Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu’ya ve üyelerine teşekkür ettiler.

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 1

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 3

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 4

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 5

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 6

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 8

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 7

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 9

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 10

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 11

 

Kimsesiz Çocuklar Ziyareti 1 12

SİİRT TSO BAŞKANI GÜVEN KUZU: “KREDİ FAİZ ORANLARININ DÜŞMESİ MEMNUNİYET VERİCİ”

A2DA8456 F7F3 4114 A4D6 59D63F12E1F7

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Merkez Bankası’nın uyguladığı faiz indiriminin özel sektörün beklentileri doğrultusunda gerçekleştiğini belirterek, “Ziraat Bankası Halk Bankası ve VakıfBank'ın, konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürmesinin ardından özel sektör yatırımlarının önünü açacak ve ülkemizin büyüme hamlesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.  

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Merkez Bankasının kararı sonrası faiz indiriminde ilk adımı atan Ziraat Bankası Halk Bankası ve VakıfBank'a teşekkür ederek, diğer bankaların da faiz indirimine gitmesini istedi.  

Kuzu, “Türkiye ekonomisi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir kez daha toparlanıp daha önce olduğu gibi bu stres testlerini de geçmeyi başardı. Enflasyonda oluşan iyimser tablo ve ihracat rekorlarının ardından firmalarımızın özellikle finansman temininde yaşadıkları zorluklara karşı Merkez Bankası Para Politika Kurulu’nun faizleri 425 baz puan aşağı çekmesi oldukça anlamlı olduğunu belirten Kuzu, Uygulanan faiz indiriminin özel sektör yatırımlarının önünü açması ve ülkemizin büyüme hamlesine katkı sağlayacağını son olarak, Merkez Bankasının politika faizinde yaptığı 425 baz puan indiriminin ardından Ziraat Bankası Halk Bankası  ve VakıfBank'ın, konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. 

Tüm bankaların faiz indirimine gitmesini beklediklerini vurgulayan Kuzu, bankacılık sektörünün ekonomik dönüşüme etkin katkı sağlaması gerektiğine dikkati çekti.  

Kuzu, konut satışlarında son zamanlarda yaşanan gerilemeyi de hatırlatarak, "Gayrimenkul sektörü başta olmak üzere ekonominin her alanında gelişmeye engel olan enflasyon ve faiz baskılarının ortadan kalkması iç tüketimi canlandırarak, üretimde ve istihdamda artış sağlayacaktır.  Ekonomik verilerdeki iyileşmeyle birlikte Türkiye ekonomik potansiyelini rahatlıkla ortaya koyabilecektir." değerlendirmesinde bulundu.  

Siirt TSO Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, “Tüm Bankaların kredi kanallarını açması ile birlikte sektör bazında uygulanacak ÖTV ve KDV indirimleri, Türk Eximbank ve KGF’nin garanti işlevlerinin genişletilmesinin yanında finansal şoklar nedeniyle mali durumları bozulan firmaların rehabilite edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte reel sektörün kamudan alacakları ödemesinin hızlandırılması da ekonominin canlanmasına büyük katkı sağlayacaktır” dedi. 

BAŞKAN KUZU'DAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

DSC 0333 min min1

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kuzu, mesajında şunları kaydetti: "Millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir Kurban Bayramını idrak ediyoruz.

Bayramlar milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, müreffeh ve huzurlu geleceğe ancak, güçlü bir ekonomi ve genç eğitimli iş gücümüzle varabilir, sıkıntıları aşabilir ve hak ettiğimiz yere ulaşabiliriz.

Bu duygular ile Kurban Bayramının bölgemize ve ülkemize barış, huzur ve istikrarı getirmesini diler, Siirt iş dünyası olarak başta üyelerimiz olmak üzere Siirt halkının ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum. 

SİİRT TSO EV SAHİPLİĞİNDE U-EDTS VE SAYISAL TAKOGRAF VERİ ANALİZİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

U EDTS SEMİNERİ 3 min

 

Odamız ev sahipliğinde Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi ile Sayısal Takograf Veri Analizi projelerinin tanıtım ve bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi ile Sayısal Takograf Veri Analizi projelerinin tanıtım ve bilgilendirme seminerleri Siirt TSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Odamızda düzenlenen seminere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Daire Başkanı Çetin Bahadır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Uzmanı Fatih Ertan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi İşlem Sorumlusu, TOBB Uzmanı Ahmet Karakaş, TOBB Uzman Yardımcısı Şevval Teker, Meslek Komitesi Üyelerimiz, sektör temsilcileri, uzmanlar ve firma yetkilileri katıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Daire Başkanı Çetin Bahadır tarafından açılışı yapılan seminerde Karayolu taşıma sektörümüzün sorunları ilk elden Bakanlık yetkililerine iletilmiştir.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde adlarına C2, C3, K1, K3, L1, L2, N1, N2, R1, R2, M1, M2, P1, P2, T1 ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, faaliyetlerine ilişkin bilgileri Bakanlıkça oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri konusunda zorunluluklar bulunmaktadır. Anılan zorunluluk 31.12.2019 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Yetki belgesi sahipleri,  Sayısal Takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için Sayısal Takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren üçer aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu veriyi ayda bir defa Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine göndermek zorundadır.  Söz konusu zorunluluk, 01.01.2020 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Söz konusu yükümlülüklerle ilgili olarak, anılan yetki belgesine sahip firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Odalarımız ev sahipliğinde bölgesel seminerler düzenlenmeye devam edecektir.

Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

 

U EDTS SEMİNERİ 1 min

 

U EDTS SEMİNERİ 2 min

 

U EDTS SEMİNERİ 4 min

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Gümrük Ticaret Bakanlığı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Ekonomi Bakanliğı
Kalkınma Bakanlığı
Ulaştırma Bakanlığı
Kosgeb
KGF
Eurochambres
İcc
Beceri 10
Tepav
Rekabet Kurumu
TSE
Gümrük ve Truzim işletmeleri
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Türk Patent Enstitüsü